Jak opiekunka powinna przygotować się do wyjazdu do Niemiec?

Współpraca z Gastamo Opieka to najlepszy sposób na to, aby w dość krótkim czasie znaleźć ciekawą, dobrze płatną pracę w Niemczech. Przekonało się o tym wiele opiekunek, które bardzo często decydują się na wyjazd. Jeśli spełniają kluczowe kryteria, mogą liczyć na zatrudnienie.

Gdy już proces rekrutacyjny zostanie zakończony, warto pomyśleć o odpowiednich przygotowaniach, dzięki którym początek pracy stanie się znacznie łatwiejszy. Jest to ważne zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy zdecydowały się na wyjazd. W ich przypadku ogromne znacznie ma wszystko to, co może pomóc w odnalezieniu się w nowym miejscu i w nowej rzeczywistości.

Wsparcie agencji Gastamo Opieka

Zanim przejdziemy do opisywania konkretnych czynności przygotowawczych, warto wspomnieć także o tym, jak bardzo pomocna okaże się nasza agencja. Decydując się na skorzystanie ze świadczonych usług, każdy kandydat otrzymuje dostęp do konsultanta Gastamo, który przeprowadza przez całą procedurę rekrutacyjną. Od samego początku, czyli wysłania zgłoszenia, aż do finalizacji zatrudnienia i długo po tym.

Wsparcie agencji pozwala zyskać pewność, że wszelkie formalności zostaną załatwione w sposób prawidłowy. Dojazd, podpisanie umowy, rozpoczęcie pracy – brak tu zagrożenia związanego z oszustwem czy też różnego rodzaju nieprawidłowościami, które mogą wpłynąć na przebieg zatrudnienia.

Opiekunka osób starszych może liczyć ponadto na fachowe doradztwo, związane między innymi z wyjaśnianiem wszystkim ważnych kwestii dotyczących pracy w Niemczech. Do tego dochodzą organizowane szkolenia zawodowe, gwarantujące podniesienie swoich kompetencji. Także językowych. Tak rozumiane wsparcie zdecydowanie ułatwia rozpoczęcie pracy przy osobach starszych.

Jakie dokumenty wziąć ze sobą do Niemiec

W ten sposób możemy przejść do ważnych czynności, o jakich powinna pomyśleć opiekunka jeszcze przed wyjazdem. Niezwykle ważne okażą się wszelkie potrzebne dokumenty, o których pod żadnym pozorem nie należy zapominać. Jakie dokładnie?

  • Ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.
  • Prawo jazdy.
  • Dokumenty potwierdzające umiejętności bądź doświadczenie – jeśli wymaga tego pracodawca.
  • Ubezpieczenie.

Nie ma tego dużo, jednak niektórym osobom zdarza się o tym zapominać. Mowa tu zwłaszcza o ubezpieczeniu zdrowotnym, które powinno obowiązywać także na terenie Niemiec. Bez niego ewentualne leczenie okaże się bardzo kosztowne.

Co jeszcze zabrać ze sobą do Niemiec?

Oczywiście dokumenty to nie wszystko, co należy ze sobą zabrać. Warto dokładnie zaplanować bagaż, tak aby znalazły się w nim najpotrzebniejsze rzeczy, których nie trzeba będzie dokupować na miejscu. Wiele zależy przy tym od tego, jak długo będzie trwał wyjazd. Czy ma być to wyłącznie praca na kilka tygodni czy może na wiele miesięcy.

Poza odzieżą, potrzebne będą między innymi takie rzeczy jak telefon komórkowy, ładowarki, kosmetyki, ręczniki, własne leki, numery kontaktowe czy też pieniądze. Dobrze jest mieć je nie tylko na koncie, ale również w gotówce. Przynajmniej na początku. Trzeba upewnić się również, czy nasz bank umożliwia bezproblemową wypłatę środków z bankomatu w innych krajach. Czasem wiąże się to ze sporą prowizją, dlatego dobrze byłoby najpierw sprawdzić, jeśli chcemy jakość zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami.

Dojazd do pracy w Niemczech

Jest to kwestia, która często sprawia kłopoty, zwłaszcza opiekunkom, dla których jest to pierwsza praca w Niemczech. Dojazd należy uzgodnić z podopiecznym lub osobom wypowiadającą się w jego imieniu. Ważny jest nie tylko adres, ale też konkretna data rozpoczęcia pracy.

W załatwianiu tego typu spraw pomaga agencja Gastamo Opieka. Zależy nam na tym, aby obie strony w płynny sposób przeszły z etapu rekrutacji do faktycznego nawiązania współpracy. Z tego powodu pośredniczymi w rozmowach i odpowiadamy na wszystkie pojawiające się pytania. Dzięki temu cała procedura zatrudniania odbywa się bez żadnych komplikacji.

Odpowiednie przygotowanie się do pracy w Niemczech pozwala uniknąć wielu problemów na miejscu. Warto więc podejść do tego z odpowiednim nastawienie i zwracać uwagę na wszystkie kwestie, które mogą mieć wpływ na przebieg pracy w innym kraju. Bez względu na to, czy jest to nasz pierwszy wyjazd czy może któryś z kolei.

Praca dla opiekunek w Niemczech – dlaczego warto?

Opieka nad osobami starszymi to zajęcie, które cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Polek. Jak pokazują rozmaite statystyki, niezwykle często decydują się one na wyjazd – właśnie do Niemiec. Jest to dla nich okazja do uzyskania więcej niż przyzwoitych zarobków, jak również do pomocy innym osobom.

Popularność tej formy zatrudnienia wiąże się też z pomocą świadczoną przez takie agencje jak Gastamo Opieka. Dzięki nim proces poszukiwania pracy staje się znacznie łatwiejszy. Opiekunki nie muszą bowiem tracić mnóstwo czasu na przeszukiwaniu dostępnych ofert pracy. Wszystkim tym zajmują się konsultanci Gastamo. Wystarczy przygotować CV i skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Po przeprowadzeniu telefonicznej rozmowy rekrutacyjnej, Gastamo skupia się na wysyłaniu zgłoszeń do swoich partnerów. Dzięki temu w dość krótkim czasie możliwe staje się znalezienie pracy, która okaże się zgodna z kompetencjami kandydatki, a także jej oczekiwaniami. Na koniec pozostaje tylko sfinalizować współpracę i podpisać umowę.

Warto powtórzyć, że wsparcie Gastamo opieka trwa również po rozpoczęciu pracy. Opiekunki osób starszych nie muszą więc martwić się tym, że zostaną z czymś same. W każdej chwili mogą liczyć na pomoc, bez względu na to, czego dokładnie ma ona dotyczyć.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, śmiało można stwierdzić, że praca w Niemczech to dla opiekunek bardzo ciekawa opcja. Związana także z możliwością znacznego rozwoju zawodowego i poprawy umiejętności językowych. Dzięki Gastamo Opieka proces rekrutacyjny przebiega w sposób bardzo sprawny. Opiekunki mogą liczyć na dość szybkie znalezienie zatrudnienia. Następnie pozostaje tylko odpowiednio przygotować się do wyjazdu.

Jakie obowiązki należą do opiekunek seniorów w Niemczech?

Jakie obowiązki należą do opiekunek seniorów w Niemczech?

Osoby zainteresowane opieką osób starszych w Niemczech powinny zaznajomić się ze obowiązkami związanymi z tą pracą. Dzięki temu będą w stanie lepiej przygotować się do wyjazdu, a także spełnić wymagania stawiane przez pracodawcę. Kto może liczyć na pracę w Niemczech?...

czytaj dalej
Praca opiekunki w Niemczech bez języka nie ma sensu

Praca opiekunki w Niemczech bez języka nie ma sensu

Szansa na faktyczną pomoc ludziom i korzystne warunki finansowe – to dwa najczęściej wymieniane powody, dla których wiele osób decyduje się na wyjazd z Polski do Niemiec w celach zawodowych. Wiele kobiet decyduje się na stanowiska opiekunek osób starszych, które są...

czytaj dalej