Pytania i odpowiedzi

Jak mogę znaleźć pracę dzięki Gastamo Opieka?
Na początek prześlij do nas swoje zgłoszenie, w którym zawrzesz CV w języku polskim. Dodatkowym atutem będą skany dokumentów potwierdzających Twoje uprawnienia, umiejętności oraz doświadczenie, a także referencje otrzymane od poprzednich pracodawców. Po pewnym czasie skontaktuje się z Tobą nasz konsultant, który przeprowadzi rozmowę rekrutacyjną. W jej trakcie przedstawisz swoje oczekiwania, zapoznasz się również z możliwościami pracy w Niemczech przy opiece nad osobami starszymi.

Po rozmowie zajmiemy się wysyłaniem Twoich dokumentów aplikacyjnych do naszych partnerów. Po kilku dniach konsultant odezwie się ponownie, tym razem z ofertami pracy, które odpowiadają Twoim wymaganiom i kwalifikacjom. Na koniec wesprzemy Cię w finalizowaniu formalności i rozpoczęciu współpracy z pracodawcą. W trakcie całej procedury rekrutacyjnej możesz liczyć na fachowe wsparcie dedykowanego konsultanta. Tym sposobem zyskujesz gwarancję skuteczności w poszukiwaniu pracy, a także bezpieczeństwa.

Nie posiadam aktualnego CV. Czy pomożecie mi w jego stworzeniu?
Oczywiście! Możesz skorzystać z naszego kreatora, przy pomocy którego w szybki i łatwy sposób skomponujesz swoje CV. Jeśli w trakcie pojawiają się jakieś wątpliwości, zgłoś się do nas po poradę. Nasza agencja pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech zatrudnia wyłącznie doświadczonych fachowców, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Mają za sobą mnóstwo udanych procesów rekrutacyjnych, dlatego są przygotowani na każde pytanie z tego zakresu.

Nie musisz niczego robić w pojedynkę – jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci w znalezieniu atrakcyjnej oferty pracy. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to zajęcie, które cieszy się sporą popularnością. Zarówno wśród osób poszukujących stałego zatrudnienia, jak i tych zainteresowanych zatrudnieniem sezonowym. W każdym przypadku jesteśmy w stanie pomóc, korzystając z bogatej bazy ofert, a także kontaktów z partnerami z Niemiec i innych krajów.

Chcę pracować w Niemczech, ale boję się wyjazdu. Czy Gastamo Opieka jest w stanie mi pomóc?
Wiemy doskonale, że wyjazd do pracy za granicę to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Zwłaszcza za pierwszym razem. Gastamo Opieka działa po to, aby proces ten przebiegał w sposób jak najkorzystniejszy dla Ciebie. Nie tylko znajdziemy dla Ciebie najlepsze oferty odpowiadające Twoim kwalifikacjom, ale również zagwarantujemy Ci wsparcie na każdym etapie rekrutacji.

Masz pytania? Męczą Cię wątpliwości związane z wyjazdem? Zgłoś się do nas! Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania i dokładnie wyjaśnią, w jaki sposób przebiegać będzie procedura. Pomogą Ci też w przygotowaniach do wyjazdu – dzięki temu dowiesz się, jakie dokumenty zabrać ze sobą, a także o co zadbać jeszcze przed podróżą. Co więcej, możesz liczyć na wsparcie już w trakcie wykonywania pracy, jak również w przypadku powrotu do Polski. Cały czas zyskujesz gwarancję pełnego bezpieczeństwa.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Gastamo Opieka?

Nasza agencja opiekunek w Niemczech działa na rynku od wielu lat. Przez ten czas wypracowaliśmy skuteczne procedury rekrutacyjne, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wsparcie o charakterze kompleksowym. Współpracujemy z wieloma partnerami w Niemczech i innych krajach, dlatego w krótkim czasie znajdziemy ofertę pracy odpowiadająca Twoim wymaganiom i kwalifikacjom.

Nie musisz martwić się załatwianiem formalności i przeszukiwaniem sieci w pojedynkę. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, prześlesz CV, a resztą zajmiemy się my. Dedykowany konsultant wyjaśni Ci całą procedurę i zrobi wszystko, aby w odpowiedni sposób przygotować Cię do wyjazdu do pracy. Tak rozumiane wsparcie sprawia, że możesz liczyć na gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa. Bez względu na to, czy opieka nad osobami starszymi w Niemczech będzie dla Ciebie zajęciem na dłuższy czas czy jedynie w ramach pracy sezonowej. Decydując się na współpracę z Gastamo Opieka, stawiasz na fachowców z wieloletnim doświadczeniem.

Lepiej szukać pracy w pojedynkę czy z agencją pracy?

Musisz pamiętać, że proces starania się o pracę w innym kraju w sposób znaczący różni się od tego, na co możesz liczyć w kraju. Różnice w prawie, specyfika obcego rynku, odległość – sprawia to, że poszukiwanie pracy w pojedynkę może być znacznie utrudnione. Do tego dochodzą różnego rodzaju zagrożenia i konieczność dokładnej weryfikacji pracodawcy. Wszystko to okaże się trudne zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały okazji pracować w innym kraju.

Decydując się na usługi świadczone przez Gastamo Opieka, nie musisz martwić się tego typu trudnościami. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i przesłaniu CV całą procedurą zajmujemy się my. Przeprowadzimy z Tobą rozmowę rekrutacyjną, a następnie skontaktujemy się z naszymi partnerami w Niemczech. Na koniec otrzymasz atrakcyjną ofertę pracy i pomoc w dopełnieniu wszelkich wymogów formalnych. Pozostanie Ci tylko przygotować się do wyjazdu.

Czy praca dla opiekunów w Niemczech jest dla mnie?

Opieka nad seniorami w Niemczech to zajęcie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Praca ta jest atrakcyjna nie tylko ze względu na zarobki, ale również możliwość pomocy innymi. Najczęściej decydują się na nią pielęgniarki, a także wykwalifikowane opiekunki i opiekunowie. Co ważne, w zdobyciu takiej pracy pomagamy nie tylko osobom, które były już w Niemczech, ale też kandydatom, którzy po raz pierwszy decydują się na wyjazd.

Jeśli nie wiesz, czy Twoje kompetencje okażą się wystarczające do pracy na tym stanowisku, zgłoś się do nas. Po przeanalizowaniu CV i rozmowie z Tobą przedstawimy wszystkie możliwości zatrudnienia. Następnie wyszukamy dla Ciebie najlepsze oferty i pomożemy w podjęciu ostatecznej decyzji. Nasi konsultanci odpowiedzą na każde pytanie, wyjaśnią również trapiące Cię wątpliwości. Wszystko po to, aby cała procedura rekrutacyjna przebiegła w sposób sprawny, szybki i bezpieczny. Bez żadnych niepotrzebnych trudności.

Czy Gastamo Opieka prowadzi szkolenia dla kandydatów?

Tak, zajmujemy się organizacją szkoleń zawodowych i językowych, które pozwolą Ci lepiej przygotować się do pracy w Niemczech, a także spełnić wymagania stawiane przez pracodawców. W ich trakcie skupiamy się na kwestiach, które są istotne z punktu widzenia stanowiska, o jakie się starasz. Opieka nas osobami starszymi w Niemczech wymaga między innymi zrozumienia trapiących ich dolegliwości, a także wszelkich potrzeb. Do tego dochodzą umiejętności językowe, które również są ważne w tej pracy.

Dzięki Gastamo Opieka zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na rynku pracy i w odpowiedni sposób przygotujesz się do obowiązków, które na Ciebie czekają. Jeśli w trakcie szkoleń lub rekrutacji pojawią się jakieś wątpliwości, nie bój się pytać. Nasi konsultanci postarają się odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej skomplikowane pytanie z zakresu procesu rekrutacyjnego, pracy w Niemczech, jak również wymogów formalnych, jakie trzeba spełnić przed rozpoczęciem współpracy z pracodawcą.

Z kim współpracuje Gastamo Opieka?

Przez wszystkie lata działalności na rynku budowaliśmy bazę ofert, a także partnerów, dla których poszukujemy sprawdzonych kandydatów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować pełną ochronę dla obu stron. Wysyłając CV możesz więc mieć pewność, że znajdziemy dla Ciebie atrakcyjne oferty pracy pochodzące od sprawdzonych, uczciwych pracodawców. Nie musisz więc obawiać się żadnych przykrych niespodzianek, które mogłyby czekać na Ciebie po dotarciu do Niemiec.

Nasza agencja pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech zapewnia pełne wsparcie na każdy etapie rekrutacji i długo po niej. Z nami bezpiecznie dotrzesz do pracy, a następnie wrócisz do kraju. Wszystko to sprawia, że współpraca z fachowcami wydaje się znacznie lepszym rozwiązaniem niż poszukiwanie pracy w pojedynkę. Tylko z agencją zyskujesz pełną ochronę własnych interesów, a także gwarancję fachowego doradztwa w zakresie świadczonych usług.

Jak zwiększyć swoje szanse podczas rekrutacji?

Praca dla opiekunów w Niemczech przyciąga wielu chętnych, dlatego warto zadbać o poprawę swojej atrakcyjności w oczach pracodawców. Poza CV dołącz wszelkie dokumenty potwierdzające Twoje kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie. Nawet z pozoru nieistotne zajęcie z przeszłości może sprawić, że Twoje szanse wzrosną.

Niezwykle przydatne okażą się również referencje wystawione przez poprzednich pracodawców. Dzięki nim nasi partnerzy z Niemiec dowiedzą się, że zatrudniają osobę, które potwierdziła już swoje umiejętności. Oczywiście nie bez znaczenia jest także samo CV. Jeśli nie posiadasz aktualnego dokumentu, stworzysz go przy użyciu naszego kreatora. Jest on bardzo łatwy w obsłudze, dlatego bez większych trudności stworzysz CV, które przedstawi Twoje doświadczenie i uwypukli najmocniejsze strony. Po uzyskaniu tych dokumentów, konsultant prześle je do pracodawców, a następnie wróci do Ciebie z konkretną ofertą pracy. Wszystko to odbędzie się sposób niezwykle sprawny.

Jak przygotować się do wyjazdu do Niemiec?

Warto wziąć ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy – mowa tu między innymi o dokumencie tożsamości, dokumentach potwierdzających kwalifikację i wcześniejszy meldunek (jeśli nie jest to Twój pierwszy wyjazd), telefonie komórkowym, laptopie, a także odzieży. W przypadku podróży samochodem, nie zapomnij też o prawie jazdy i ważnym przeglądzie pojazdu. Do tego dochodzi ubezpieczenie, które powinno obejmować teren Niemiec.

Jeśli w trakcie przygotować pojawią się jakieś wątpliwości, zgłoś się do nasz. Dedykowany konsultant Gastamo Opieka przedstawi Ci wszystkie istotne informacje dotyczące samego wyjazdu, jak również stanowiska, na które chcesz aplikować. Możesz liczyć na pomoc zarówno podczas podróży do Niemiec, jak i powrotu do kraju. Nie musisz obawiać się żadnych niespodzianek, ani innych przykrych sytuacji, które mogłyby Cię spotkać na miejscu. W razie potrzeby, zorganizujemy dla Ciebie również szkolenie zawodowe lub językowe. W ten sposób zwiększysz swoją atrakcyjność w oczach pracodawców.

Czy z Gastamo Opieka znajdę stałą pracę?

Cały czas dostosowujemy się do potrzeb i wymagań naszych klientów, także w kontekście długości pracy. Dzięki nam znajdziesz więc zatrudnienie zarówno na krótki, jak i długi okres. Wyjazd pracy w Niemczech może więc okazać się początkiem długiej kariery, w trakcie której zawsze możesz liczyć na pomoc naszych konsultantów. Bez względu na to, czy zechcesz pozostać na stałe u jednego pracodawcy czy może co jakiś zmieniać miejsce zatrudnienia.

Z nami zbudujesz swoje CV, a także zwiększysz swoją atrakcyjność w oczach pracodawców. Dlatego nasza agencja opiekunek w Niemczech to dobry wybór? Ponieważ działamy na rynku od wielu lat. Przez ten czas opracowaliśmy niezwykle skuteczne procedury rekrutacyjne, zdobyliśmy również wielu partnerów, dla których cały czas poszukujemy odpowiednich kandydatów do pracy. Wszystko to zdecydowanie zwiększa Twoje szanse na rynku pracy. Niezależnie od tego, na jakim dokładnie stanowisku Ci zależy i na jak długo chcesz wyjechać.

W jaki sposób mogę skontaktować się z konsultantem Gastamo Opieka?

Możesz skorzystać z co najmniej kilku dróg kontaktu – przez adres e-mail, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy, w ramach którego prześlesz do nas CV i dokumenty potwierdzające Twoje kwalifikacje. Konsultant zadzwoni do Ciebie i przeprowadzi rozmowę rekrutacyjną. W efekcie, po kilku dniach otrzymasz ofertę pracy odpowiadającą Twoim wymaganiom i umiejętnościom.

Z konsultantami Gastamo Opieka możesz skontaktować się nie tylko w sprawie procesu rekrutacyjnego. Chętnie odpowiedzą na każde pytanie i wyjaśnią wszelkie pojawiające się wątpliwości. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu prowadzą również fachowe doradztwo w zakresie rynku pracy, wymogów formalnych, jakie trzeba spełnić aplikując na dane stanowisko, a także niezbędnych przygotowań do wyjazdu. Mówiąc krótko, jesteśmy w stanie pomóc w każdej sprawie związanej z pracą w Niemczech. Serdecznie zachęcamy do kontaktu – czekamy na Twoje pytania!