Jak przygotować się do wyjazdu

Szeroka baza danych agencji Gastamo Opieka sprawia, że każda osoba zainteresowana pracą przy opiece nad starszymi w Niemczech jest w znaleźć dla siebie ciekawą ofertę zatrudnienia. Wynika to także ze sposobu, w jakim wykonujemy swoje obowiązki. Poza pomocą w znalezieniu ciekawej pracy, gwarantujemy również wsparcie dodatkowe, związane chociażby z odpowiednim przygotowaniem do wyjazdu.

Przygotuj się do wyjazdu z Gastamo Opieka

Wszystko po to, aby rozpoczęcie pracy przebiegało w jak najlepszy sposób. Nasi konsultanci, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, przekazują kandydatom szereg niezbędnych informacji związanych z konkretnym stanowiskiem, a także pracą w Niemczech. Nie musisz więc martwić się, że jakieś kwestie będą dla Ciebie niejasne lub że dotrzesz na miejsce bez odpowiedniego przygotowania.

Jak pokazuje praktyka, opieka nad osobami starszymi w Niemczech cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracowników z Polski. Decydują się na wyjazd między innymi ze względów finansowym, ale też z powodu korzystnych warunków pracy i możliwości faktycznej pomocy innym ludziom. Do tego dochodzi szansa poznania nowych ludzi oraz nowych miejsc, jak również rozwoju umiejętności językowych.

Wszystko to jest w stanie zapewni praca w Niemczech, którą znajdziesz dzięki naszej pomocy. Na rynku działamy od wielu lat – przez ten czas wypracowaliśmy szereg procedur rekrutacyjnych, w oparciu najnowsze technologie internetowe i mobilne. Nawiązaliśmy również współpracę z ogromną liczbą pracodawców, którzy na bieżąco poszukują osób do pracy. W ten sposób jesteśmy w stanie znaleźć dla Ciebie ofertę odpowiadająca Twoim potrzebom. Wystarczy, że wypełnisz formularz i prześlesz nam swoje CV. My zajmiemy się resztą.

Konsultant zgłosi się do Ciebie i przeprowadzi telefoniczną rekrutację. Po kilku dniach otrzymasz oferty, z których skorzystasz. Gastamo Opieka wesprze Cię w finalizacji współpracy z konkretnym pracodawcom i pomoże Ci w odpowiednim przygotowaniu się do wyjazdu.

O czym warto pamiętać przez rozpoczęciem pracy w Niemczech?

Zdobyłeś już pracę i wszelkie formalności zostały dopełnione? Zastanawiasz się co dalej?
Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, którymi warto zająć się jeszcze przed wyjazdem do Niemiec.

Jak przebiega rekrutacja?

  • Niezbędne dokumenty – opieka seniorami w Niemczech to zajęcie, na które decyduje się wielu Polaków. Pamiętaj jednak, że bez odpowiednich dokumentów praca w innym kraju może okazać się niemożliwa. Nie zapomnij więc wziąć ze sobą ważnego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego lub paszportu. Jeśli w podróż chcesz udać się autem, spakuj również prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ważny przegląd. Do tego dojść mogą dokumenty potwierdzające Twoje kwalifikacje, a także potwierdzenie poprzedniego meldunku i niemiecki identyfikator podatkowy, jeśli nie jest to Twój pierwszy wyjazd.

W przypadku pierwszego meldunku przydatny będzie akt ślubu i akty urodzenia dzieci – wszystko po to, aby uzyskać korzystniejszą klasę podatkową.

 

  • Naklejka ekologiczna – ważna informacja dla osób podróżujących samochodem. Do wielu dużych miast wjechać mogą wyłącznie pojazdy z tak zwaną naklejką ekologiczną, dlatego warto zadbać o jej wyrobienie. Poruszanie się po centrum bez niej grozi wysokimi mandatami.
  • Ubezpieczenie – jeśli posiadane przez Ciebie pakiety nie obejmują terenu Niemiec, dobrze jest zadbać o wykupienie dodatkowych świadczeń. Mowa tu zarówno o ubezpieczeniu zdrowotnym, jak i samochodowym.
  • Najprzydatniejsze rzeczy – przed wyjazdem warto zastanowić się nad tym, co powinno znaleźć się w torbie podróżnej. Będzie to przede wszystkim telefon komórkowy, ubrania na różną pogodę i pieniądze (oczywiście w walucie euro) – dobrym pomysłem okaże się zabranie nie tylko karty debetowej bądź kredytowej, ale też gotówki. Co jeszcze może się przydać? Między innymi laptop, internet mobilny, mapy miasta, do którego się udajesz (np. w formie elektronicznej), a nawet jedzenie. W Niemczech działają oczywiście polskie sklepy, jednak wato odpowiednio przygotować się na pierwsze dni pobytu.

Martwisz się, że czegoś zapomnisz lub pominiesz podczas przygotowań? Spokojnie, Gastamo Opieka jest po to, aby Ci pomoc. Nasza agencja pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech zatrudnia wyłącznie doświadczonych fachowców, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Wiedzą też, czego potrzeba osobom, które wyjeżdżają do pracy do innego kraju – zarówno pierwszy, jak i kolejny raz.

Rekrutacja opiekunka/opiekun
osób starszych Niemcy

Zobacz jak przebiega proces rekrutacji na opiekuna osób starszych w Niemczech.

Agencja opiekunek Niemcy
– fachowe doradztwo Gastamo Opieka

Usługi świadczone przez naszą agencję mają charakter kompleksowy. Co to oznacza? Że zajmujemy się nie tylko analizą i weryfikacją korzystnych ofert pracy, ale również wsparciem kandydatów na wszystkich etapach rekrutacji. Przez cały czas możesz liczyć na dostęp do dedykowanego konsultanta, który przeprowadzi Cię przez cały proces. W ten sposób zyskujesz gwarancję nie tylko skuteczności w poszukiwaniu pracy, ale też bezpieczeństwa. Nie musisz martwić się, że ktoś Cię oszuka lub że zostaniesz z niczym.

To jednak nie koniec. W ramach fachowego doradztwa odpowiemy na istotne dla Ciebie pytania z zakresu pracy w Niemczech, podróży czy też samego procesu rekrutacyjnego. Wiemy doskonale, że wyjazd do innego kraju to ważne przeżycie, dlatego robimy wszystko, aby przebiegało bez przeszkód.

Praca dla opiekunów w Niemczech – skorzystaj z naszej bazy ofert

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to zajęcie, które pozwala znaleźć niezwykle atrakcyjne zatrudnienie na warunkach, które odpowiadają Twoim wymaganiom i potrzebom. Dzięki naszym kontaktom i naszej wiedzy, zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na rynku pracy.

Jeśli więc myślisz o wyjeździe, wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy. Na podstawie Twojego CV znajdziemy korzystne oferty, z których wybierzesz tę najlepszą. Bez obaw związanych z niekończącymi się formalnościami czy też licznymi zagrożeniami, które czekają na osoby działające w pojedynkę. Z nami dowiesz się również, jak przygotować się do wyjazdu i co zrobić, aby rozpoczęcie pracy w Niemczech przebiegało bez żadnych przeszkód.