Zdrowie seniorów

Informacje na temat seniorów dolegliwości i schorzenia

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to zajęcie dla osób, które chcą pomagać ludziom schorowanym, którzy nie są w stanie normalnie funkcjonować bez ciągłego wsparcia. Wynika to między innymi z różne rodzaju dolegliwości, a także chorób starczy, które skutecznie utrudniają realizację codziennych czynności.

Biorąc to wszystko pod uwagę, kandydat do pracy powinien mieć na ten temat szeroką wiedzę i umieć ją wykorzystać w praktyce. Głównie poprzez codzienną pomoc. Jeśli dysponujesz takimi kompetencjami, Gastamo Opieka pomoże Ci w znalezieniu atrakcyjnej pracy w Niemczech, odpowiadającej Twoim wymaganiom.

Co to są choroby
wieku starczego?

Jak sama nazwa wskazuje, są to wszelkie dolegliwości, które pojawiają się z wiekiem. Wynikają one oczywiście z procesu starzenia się organizmu, a mówiąc dokładniej, z utraty zdolności odbudowy komórek odpowiedzialnych za konkretne funkcje życiowe.

Warto w tym miejscu podkreślić, że definicja chorób starczych obejmuje nie tylko schorzenia somatyczne, ale także te związane z ludzką psychiką i pracą mózgu. Wszystko to sprawia, że omawiane choroby w znaczący stopniu wpływają na funkcjonowanie organizmu. Osoby starsze mają poważne trudności w wykonywaniu codziennych czynności, związanych chociażby z higieną czy też przyjmowaniem posiłków.

Wymagają regularnej opieki, leczenia i rehabilitacji. Jeśli żadna osoba z rodziny nie jest w stanie im pomóc, wynajmowana jest opiekunka lub opiekun. Nasza agencja zajmuje się zatrudnianiem takich ludzi w Polsce.

Objawy chorób wieku starczego

To, jaki wpływ na codzienne życie mają tego typu schorzenia, jest zależne od ich specyfiki. Zazwyczaj jednak dochodzi do ograniczenia funkcjonowania układu nerwowego i hormonalnego, co z kolei skutkuje znacznym osłabieniem siły mięśni. Wspomnieć należy również o wolniejszym przewodzeniu impulsów nerwowych i zaburzeniach pamięci. To jednak nie koniec. Wśród najczęstszych objawów chorób starczych wymienia się także:

 • osłabienie układu kostnego związane z osteoporozą,
 • utrata masy mięśniowej,
 • mniejsza elastyczność skóry,
 • gorszy wzrok i słuch,
 • gorsza praca układu krwionośnego,
 • spowolnienie ruchów,
 • trudności w postrzeganiu i zapamiętywaniu.

Oczywiście wspomniane objawy pojawiają się z różnym nasileniem. Agencja pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech Gastamo Opieka pomaga w znalezieniu pracowników, którzy są w stanie świadczyć pomoc w konkretnym zakresie. Wszystko po to, aby ułatwić starszym ludziom codzienne funkcjonowanie i wspomagać ich w procesie leczenia oraz rehabilitacji.

Jeśli dysponujesz właśnie takimi kompetencjami, wyślij formularz zgłoszeniowy z CV i dokumentami potwierdzającymi posiadane uprawnienia. Korzystając z naszej bazy i kontaktów z różnymi pracodawcami, znajdziemy dla Ciebie optymalną ofertę.

Najczęściej pojawiające się choroby wieku starczego

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, konkretne dolegliwości zależą od stanu organizmu. W grę wchodzą też wszelkiego rodzaju czynniki ryzyka, które mają wpływ na pojawienie się pewnych schorzeń. Poniżej przedstawiamy choroby, do których u osób starszych dochodzi najczęściej.

 • Miażdżyca – dotyka tętnic i objawia się intensywnym procesem zapalnym. Ze względu na to, iż prowadzi ona do zwężenia tętnic, może również wywołać udar mózgu oraz zawał serca. Czynnikiem zwiększającym ryzyko miażdżycy jest wiek (od 50. roku życia), otyłość, a także wysoki cholesterol.
 • Nadciśnienie – jest to zdecydowanie najczęściej pojawiająca się choroba u osób starszych (już od 60. roku życia). Co istotne, w wielu przypadkach jest ona wynikiem niezdrowego trybu życia, związanego ze złą dietą i brakiem ruchu.
 • Cukrzyca – mowa tu zwłaszcza o cukrzycy typu 2. Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, decydujący może okazać się tryb życia, jak również spora otyłość.
 • Osteoporoza – atakuje układ kostny, głównie u osób powyżej 70. roku życia. Poza uwarunkowaniami genetycznymi, do czynników ryzyka należy niedobór wapnia, białka i witaminy D.
 • Choroba Alzheimera – związana jest z utratą pamięci, a także zaburzeniami orientacji. Chorzy często nie wiedzą, gdzie się znajdują i gdzie mieszkają. Nie poznają też swoich bliskich.

To oczywiście jedynie niewielka część schorzeń, z jakimi często muszą zmagać się osoby starsze. Warto wspomnieć również o różnego rodzaju chorobach zwyrodnieniowych, związanych między innymi z uszkodzenia stawów i kości. Wszystkie wspomniane choroby w mniejszym bądź większym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech polega więc na ułatwieniu im życia, a także na pomocy we wszelkich niezbędnych czynnościach.

Rekrutacja opiekunka/opiekun
osób starszych Niemcy

Zobacz jak przebiega proces rekrutacji na opiekuna osób starszych w Niemczech.

Praca dla opiekunów – Niemcy

Gastamo Opieka to agencja, która pomaga osobom z Polski znaleźć pracę w Niemczech. Swoje usługi kierujemy do opiekunów i opiekunek gotowych do wyjazdu. W jaki sposób można skorzystać z naszej pomocy? Jest to bardzo proste i wygodne.

Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, a następnie dodasz do niego niezbędne dokumenty. Jakie? Na pewno CV, a także wszystko, co potwierdza Twoje kompetencje i umiejętności. Swoje szanse zwiększysz też poprzez przesłanie referencji wystawionych przez poprzednich pracodawców. Jeśli nie dysponujesz aktualnym CV, nic straconego. Naszym klientom udostępniamy bowiem rozbudowany kreator, przy pomocy którego stworzysz ten dokument w krótkim czasie.

Po wysłaniu zgłoszenia skontaktuje się z Tobą konsultant Gastamo Opieka, który przeprowadzi rozmowę rekrutacyjną. W jej trakcie możesz przedstawić swoje wymagania, a także dowiedzieć się o aktualnych możliwościach pracy. W następnym kroku prześlemy Twoje dokumenty do współpracujących z nami pracodawców.

Po kilku dniach konsultant odezwie się ponownie, tym razem z konkretną ofertą pracy, która będzie odpowiadała Twoim wymaganiom i umiejętnościom. Co ważne, świadczymy również pomoc podczas przygotowań do wyjazdu. Prowadzimy ponadto fachowe doradztwo z zakresu pracy w Niemczech. Dzięki temu możesz liczyć na pełne wsparcie w trakcie procesu rekrutacyjnego i długo po nim. Wszystko to pozwoli Ci znaleźć wymarzoną pracę w Niemczech.